iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Zarządzanie firmą w czasach globalizacji

 

Dzisiejsi, drobni przedsiębiorcy jak i właściciele oraz prezesi dużych firm stoją przed ogromnym wyzwaniem, jakim jest globalizacja. Procesy te regularnie zachodzę na świecie zmuszają firmy do coraz większego konkurowania ze sobą o klientów na wielu płaszczyznach. Wiele z firm wybiera oferowanie jakością usług i dostarczanych przez siebie produktów, co wiąże się często z brakiem możliwości znacznego obniżania kosztów działalności. Inne firmy wybierają jednak drogę maksymalnego, możliwego redukowania kosztów produkcji, która przeważnie odbywa się kosztem jakości oferowanych usług. Znalezienie złotego środka pomiędzy obydwoma strategiami prowadzenia działalności maksymalizuje efekty i umożliwia uzyskanie największej rentowności z inwestycji.

Optymalizacja kosztów w firmie to bardzo rozległy temat, który możemy podzielić na wiele obszarów takich jak na przykład zoptymalizowanie procesów produkcyjnych, poprzez mechanizację pracy co jest regularnie rozwijającym się procesem ze względu na rozwój technologiczny. Innym sposobem jest rozwój w dziedzinie zarządzania kapitałem ludzkim. Kadry zarządzające dzięki szerokiemu dostępowi do edukacji w tym zakresie mogą zoptymalizować i usprawniać pracę podwładnych, dzięki czemu mniejsza ilość pracowników jest w stanie wykonać podobną pracę co w mniej rozwiniętych w tym zakresie firmach.

Innym sposobem jest optymalizacja księgowa, która umożliwia płacenie jak najniższych podatków w świetle panującego prawa. Oczywiście każda firma korzysta ze wszystkich kruczków prawnych, które umożliwiają redukowanie wydatków na rzecz skarbu państwa, w którym działają. Jest to temat kontrowersyjny a rządy często patrzą nieprzychylnym okiem na owe działania, jednak bez sztabów księgowych i specjalistów od rachunkowości optymalizacja w wielkich korporacjach oraz mniejszych podmiotach byłaby wręcz niemożliwa.

Zarządzanie wydatkami w firmie jest podstawową kwestią, jeśli chodzi o osiągnięcie odpowiedniej stopy zwrotu z zainwestowania kapitału i nie ulega wątpliwości, że bez tego firma długo na rynku się nie utrzyma.

Przeczytaj też: http://www.edenred.pl/pl/zarzadzanie-wydatkami

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2017-04-20 12:00 Zarządzanie firmą w czasach globalizacji
Kategorie
Ogólne
Archiwum
Rok 2017